Wodoodporne pufy i fotele relaksacyjne na zewnątrz

W sezonie wiosenno-letnim spędzamy znacznie więcej czasu na zewnątrz. Dlatego warto zadbać o wygodne miejsce do odpoczynku na balkonie, tarasie, werandzie lub w ogrodzie. Hitem ostatnich lat są wodoodporne pufy i fotele relaksacyjne. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych mebli ogrodowych ze sztywnym stelażem.

wodoodporne pufy i fotele relaksacyjne

Wodoodporne pufy i fotele relaksacyjne: właściwości

Meble relaksacyjne wykonane z wodoodpornego poliestru lub materiału teflonowego cechuje odporność na negatywny wpływ wilgoci. Dzięki temu nie musimy się martwić o ich kondycję gdy użytkujemy je na świeżym powietrzu w miejscu niezadaszonym. Z takiego materiału łatwo usuwa się wszelki brud i zanieczyszczenia. Wodoodporne pufy i fotele relaksacyjne można śmiało kupić dla dzieci do wesołych zabaw w ogrodzie. Wypełnienie worków sako granulatem styropianowym gwarantuje dobrą izolację. Użytkownik jest chroniony przed negatywnym wpływem chłodnego podłoża.  Ten rodzaj wypełnienia idealnie dopasowuje się do pozycji ciała użytkownika, co zapewnia nam wysoki komfort podczas siedzenia i leżenia.

Dorośli doceniają fotele relaksacyjne wykonane z materiału wodoodpornego w kolorze starego złota, ponieważ jest on niezwykle mocny, trwały i odporny na uszkodzenia i ewentualne zabrudzenie. Rodzice małych dzieci, często wybierają pufy wykonane z materiału teflonowego w kolorze butelkowej zieleni, ponieważ łatwo utrzymać jego świeży i czysty wygląd.

wodoodporne pufy i fotele relaksacyjne

Wodoodporne pufy i fotele relaksacyjne: zastosowanie

Meble relaksacyjne wykonane z wodoodpornych materiałów najlepiej sprawdzają się w ogrodzie blisko źródeł wody: przy basenie, fontannie lub nad oczkiem wodnym. Dzięki ich właściwościom są najlepszymi siedziskami i leżankami, gdy chcemy się opalać po wyjściu z wody. Fotele relaksacyjne dobrze prezentują się na tarasie lub na werandzie. Ich ciekawa kolorystyka oraz designerskie kształty pozwalają na umieszczenie ich we wnętrzu domu po zakończeniu sezonu wiosenno-letniego.

Nowoczesne meble relaksacyjne z uwagi na swoje właściwości takie jak: dopasowanie siedziska do użytkownika, izolacja od zimnego podłoża i niezwykła lekkość, nadają się zarówno do salonu, jak i na taras. Dekoratorzy wnętrz coraz częściej eksponują je tam, gdzie przebywają nastolatki. Właśnie młodzież i studenci są główna grupą klientów, jeśli chodzi o siedziska wykonane z nowoczesnych, designerskich materiałów, takich jak wodoodporny poliester w kolorze starego złota.