Sprawdzone sposoby na tanie wysłanie przesyłki

Sprawdzone sposoby na tanie wysłanie przesyłki

W obecnym momencie firmy kurierskie przeżywają swój rozkwit. Każdego dnia klienci wysyłają setki tysięcy paczek. Trend ten będzie się jednak jedynie umacniał. Wysłanie przesyłki za pomocą firmy kurierskiej jest bowiem niezwykle proste, szybkie i praktyczne. Wiąże się jednak z opłatami, które w niektórych przypadkach wcale nie są niskie. W tym artykule postaramy się wam zatem przedstawić sprawdzone sposoby na tanie wysłanie przesyłki.

Sprawdzone sposoby na tanie wysłanie przesyłki
Sprawdzone sposoby na tanie wysłanie przesyłki

W przypadku dużych firm internetowych, gdzie codziennie zachodzi konieczność wysłania nawet ponad stu paczek obniżenie kosztów wysyłki może okazać się niezwykle opłacalne. Wiadomo bowiem nie od dziś iż zamawianie usługi transportowej bezpośrednio u przewoźnika może być nawet o kilkadziesiąt procent droższe. Lepiej wykorzystać do tego celu firmy, które zajmują się pośrednictwem w usługach na drodze firma kurierska – klient. Ponadto korzystając z firm pośredniczących w obsłudze przesyłek kurierskich mamy możliwość wyboru różnych przewoźników tak aby dopasować usługę do swoich preferencji.

Trzeba też zdawać sobie sprawę z faktu iż wysyłanie kilkudziesięciu małych przesyłek jest w praktyce droższe niż zapakowanie ich wszystkich w jedną, większą paczkę zbiorczą. W przypadku niektórych firm kurierskich mamy dodatkowo możliwość stworzenia paczki, która będzie miała całkiem spore wymiary. W przypadku firmy kurierskiej GLS obwód i najdłuższy bok paczki mogą bowiem mieć do 3 metrów.

W przypadku jednak gdy zachodzi konieczność wysłania dużej ilości paczek w jedno miejsce dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie usługi multipack, którą w swojej ofercie mają firmy przewozowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy w stanie zaoszczędzić całkiem sporo środków jakie do tej pory przeznaczaliśmy na wysyłkę.

W przypadku większych przesyłek, które również mają trafić do jednej lokalizacji warto też rozważyć wysłanie ich na palecie. Tego typu opcja może bowiem okazać się dla nas bardziej opłacalna.

Bez względu jednak na to w jaki sposób będziemy chcieli zaoszczędzić na wysyłce paczek to zawsze musimy pamiętać o tym aby dana przesyłka była odpowiednio zabezpieczona do transportu. Polecamy w tym celu zakup wysokiej jakości opakowań. Dobrze do zabezpieczenia nietypowych przesyłek sprawdzi się również folia stretch.