Jakie zabawki dla trzy letniego dziecka wybrać?

Jakie zabawki dla trzy letniego dziecka wybrać?

Dziecko w wieku trzech lat ma zupełnie inne potrzeby niż jego młodsi czy też starsi rówieśnicy. To właśnie w tym wieku nasz malec zaczyna sobie wyobrażać różne rzeczy. Z myślą o tym i prawidłowym kierunku jego rozwodu trzeba odpowiednio dobierać zabawki dla naszego trzylatka. W tym artykule podpowiemy wam zatem jakie zabawki dla trzy letniego dziecka wybrać.

zabawki dla trzy letniego dziecka
zabawki dla trzy letniego dziecka

Na samym początku trzeba sobie jasno uświadomić, że wygląd zabawki w oczach trzylatka będzie zgodny już z jej wyobrażeniami jak i zastosowaniem. Będzie to miało implikacje pod względem dobru odpowiednich zabawek.

W tym wieku nasz malec coraz chętniej będzie się również bawił z rówieśnikami. To w wieku trzech lat uczy się sprawnie komunikować ponieważ jeszcze nie potrafi zbyt dobrze mówić. Warto zatem w tym okresie budować słownik i zasób słów dziecka oraz pomagać mu w zabawach w stylu odgrywania ról.

Z wyżej wymienionych powodów idealną zabawką w tym wieku będą klocki tematyczne. Pozwalają one budować proste konstrukcje takie jak domki czy też wieże. Część zabawy stanowi tutaj sam etap układania a kolejny to już zabawa w udawanie ról z wykorzystaniem złożonego zestawu.

Z tego względu polecamy wszelkie zestawy Lego Duplo, które posiadają wystarczająco duże klocki aby dziecku nie stała się krzywda a jednocześnie zapewniają szerokie spektrum modeli do wyboru.

Dobrym pomysłem będzie również postawienie na drewniane klocki do układania liter. Nie tylko pozwolą one zapoznać się dziecku z alfabetem ale będą stanowić również źródło świetnej zabawy.

Inną zabawką wręcz stworzoną dla trzylatków są pacynki. Pozwalają one bowiem lepiej wyobrazić sobie rzeczy podczas odgrywania postaci. Pacynki są stosunkowo tanie i łatwo dopasować je do ulubionych motywów przewodnich dziecka ( zwierzęta, rycerze itd. )

Na sam koniec trzeba wspomnieć jeszcze o masach plastycznych. Pozwalają one bardzo mocno poprawić zdolności manualne naszej pociechy. Oczywiście nasza pociecha nie będzie jeszcze w stanie tworzyć drobnych i skomplikowanych elementów ale z powodzeniem ugniecie w swoich dłoniach jakieś abstrakcyjne kształty. Najważniejsze aby dać w tym względzie dziecku całkowitą dowolność.

To tylko część z polecanych w tym wieku zabawek. Wszystkie powyższe w swojej ofercie ma sklep zabawkowy – MalecToys