Jakie rośliny wybrać aby cieszyć się kolorowym ogrodem jesienią?

Jakie rośliny wybrać aby cieszyć się kolorowym ogrodem jesienią?

Najczęściej jesień kojarzy się nam z szarością i nudą. Dotyczy to też tego jak postrzegamy w tym okresie nasz ogród gdy wszystkie kolorowe liście już opadną. Nie musi tak jednak być zawsze. Dobierając odpowiednie rośliny możemy bowiem sprawić, aby również w tym okresie nasz ogród prezentował się zjawiskowo i wyjątkowo. Z tego też względu w tym artykule podpowiemy wam jakie rośliny wybrać aby cieszyć się kolorowym ogrodem jesienią?

Jakie rośliny wybrać aby cieszyć się kolorowym ogrodem jesienią?
Jakie rośliny wybrać aby cieszyć się kolorowym ogrodem jesienią?

Jaki zatem rośliny warto posadzić w ogrodzie aby cieszyć się kolorowym obrazem na naszym podwórku? Najlepiej będzie jeżeli zdecydujemy się na komponowanie ze sobą różnych roślin. Byliny, krzewy ozdobne ( https://www.zgarden.pl/krzewy-ozdobne.html ) i drzewa o ciekawej barwie będą wstanie zapewnić odpowiednią różnorodność i sprawić, że jesienią nasz ogród nabierze pięknych kolorów.

Wszelkiego rodzaju pnącza takie jak winobluszcze dobrze będzie zatem posadzić w pobliżu ogrodzenia lub też dać im szansę piąć się po elewacji naszego domu. Kolorowe byliny radzimy natomiast umieścić w pobliżu ścieżki prowadzącej do domu. W przypadku krzewów o ozdobnych i kolorowych liściach najlepiej będzie użyć ich jako liściastych żywopłotów. Będą one stanowić rozpoznawalny element ozdobny zarówno wewnątrz jak i zewnątrz naszego ogrodu.

Jesienny ogród w dużej mierze większości z nas kojarzy się z liśćmi na drzewach. Nie można zatem podczas planowania naszego jesiennego ogrodu zapomnieć również o tych roślinach. Posadzone w małych grupkach drzewa mogą bowiem stanowić bardzo interesujące tło dla reszty roślin szykujących się do zimowego snu. Z drzew jakie jesienią powinny znaleźć się w ogrodzie warto rozważyć dąb czerwony ( o pięknych, rozłożystych liściach ) jak i klon japoński.

W przypadku krzewów ozdobnych szczególnie warte polecenia są w okresie jesiennym są takie odmiany jak berberys, którego liście barwią się na odcień pomarańczowy, brązowy czy też purpurowy. Na wspomnienie zasługuje też Irga czyli krzew o bardzo pięknym ubarwieniu liści w kolorach czerwieni i złota.