Jakie drzewo ozdobne spotkamy w naszych parkach

drzewo ozdobne

Zauważmy że w miastach nie jest już szaro i brzydko, coraz częściej widzimy że pojawia się więcej kolorów oraz różnych form dekoracyjnych. Ale nie ma to jak piękne drzewa ozdobne. Jednak przyjrzyjmy się też że w mieście posiadamy parki oraz strefy zieleni gdzie możemy spotkać ciekawe i piękne rośliny.

Klon jako drzewo ozdobne

Jest to bardzo duże drzewo ozdobne. Bardzo popularne w naszym kraju, poprzez jego charakterystyczną koronę która jest szeroka oraz regularna. W naszym kraju najpopularniejsze gatunki to klon pospolity, klon polny czy też klon jawor.

Kasztanowiec jako drzewo ozdobne

Równie popularne drzewo. Charakteryzuje się swoim kruchym drewnem oraz charakterystycznymi naprzeciwległymi liśćmi, przez co wspaniale spełnia swoją funkcję dekoracyjną. Jego średni wiek wynosi około 200 lat. Oprócz funkcji dekoracyjnych, kasztanowiec ma również zastosowanie w nowoczesnej medycynie i kosmetyce, a wszystko to zawdzięcza swoim wartościowym substancją zawartym w swoich kwiatach.

Buk jako drzewo ozdobne

Najczęściej buka używa się jako drewna opałowego, ze względu na jego długość spalania, ale doskonale nadaje się też jako ozdoba. Często widuje żywopłoty stworzone z buka czy też jako dekoracje w przeróżnych parkach. Z pewnością ze względu na jego liście jest to jedno z najpiękniejszych drzew liściastych w naszym kraju.

Gdzie to ujrzeć?

 

Aby zobaczyć takie drzewa , polecam zrobić sobie spacer po najbliższych parkach. Na pewno zauważycie ile w waszym mieście jest różnych gatunków takich drzew. Ja opisałem te które najbardziej mi się podobają i posiadają piękne liście.