Jaki prezent na Komunię kupić?

Jaki prezent na Komunię kupić?

Miesiąc maj coraz bliżej a więc i sezon komunijny zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym duża liczba osób zadaje sobie zapewne pytanie jaki prezent na Komunie kupić. Dla wielu dorosłych wybranie idealnego prezentu to bardzo trudne zadanie, szczególnie w przypadku gdy jest się ojcem lub też matką chrzestną dziecka, które przystąpi do pierwszej Komunii Świętej. Co zatem warto wybrać na prezent? Dowiecie się z lektury naszego poradnika.

Pierwsza Komunia Święta
Pierwsza Komunia Święta

Kiedy myślimy o pierwszej Komunii Świętej od razu przychodzą nam na myśl medalik. Złoty czy też srebrny łańcuszek to wspaniała pamiątka tej ważnej uroczystości. Oprócz medalika można również dołączyć jakieś piękne wydanie Pisma Świętego i mamy już gotowy zestaw prezentowy. Ponadto często zdarza się, że z tej okazji dziewczynki dostają jakąś pamiątkową biżuterię w postaci kolczyków czy też bransoletki. Decydując się na tego rodzaju prezent warto pamiętać aby go odpowiednio wręczyć. W tym celu dobrze będzie zainwestować w torby papierowe z motywem związanym z Pierwszą Komunią Święta.

Kolejnym bardzo interesującym pomysłem na prezent jest zegarek. W przypadku chłopców z całą pewnością sprawdzą się sportowe, masywne modele. Natomiast dziewczynki docenią nieco bardziej subtelne modele dostępne w pastelowych kolorach. Z racji tego iż obecnie zegarek to raczej modowy dodatek niż faktyczne narzędzie do odmierzania czasu przed wyborem konkretnego modelu na prezent warto dopytać jakie modele cieszą się wśród dzieci i młodzieży największym zainteresowaniem.

Jako prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej znakomicie sprawdzi się też laptop lub tablet. Jest to co prawda dużo większy wydatek niż omawiane wcześniej prezenty ale na pewno przypadnie do gustu obdarowanemu chłopcu czy też dziewczynce. Tego rodzaju urządzenie umożliwi dziecku oglądanie filmów oraz przeglądanie treści w internecie.

Na sam koniec zostawiliśmy rower. Może to być zarówno rower górski jak i miejski czy też kolarski. Jeżeli zatem wiemy, że dziecko które ma przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej nie ma jeszcze roweru lub też wyrosło z tego który aktualnie posiada to taki prezent będzie strzałem w dziesiątkę. Z racji, że dzieci nie chcą już zawsze jeździć tylko na rowerach górskich to warto rodzaj modelu skonsultować z jego rodzicami aby dobrać odpowiedni model.