Jak zadbać o dostawę w sklepie internetowym?

Jak zadbać o dostawę w sklepie internetowym?

Rozpoczynają prowadzenie własnego sklepu internetowego musisz odpowiedzieć sobie na kilkanaście kluczowych pytań. Jedno z nich dotyczy oferowanych przez Ciebie dla klientów form dostawy zamawianych produktów. Jeżeli zatem borykasz się z problemem dotyczącym tego jak powinna wyglądać wysyłka towaru to w tym artykule podpowiemy ci jak zadbać o dostawę w sklepie internetowym.

Jak zadbać o dostawę w sklepie internetowym
Jak zadbać o dostawę w sklepie internetowym

Podstawową kwestią jest danie twoim potencjalnym klientom możliwości wyboru. Wszyscy mamy bowiem zupełnie inne preferencje odnośnie formy dostawy. Jedni klienci wolą aby zakupy dotarły do nich w krótkim czasie, inni natomiast przedkładają niższe koszty nad szybki czas realizacji. Musisz zatem upewnić się, że zapewnisz odpowiednią formę wysyłki każdemu z klientów.

Upewnij się zatem, że twój sklep oferuje przynajmniej kilka podstawowych metod wysyłki. Tradycyjną kurierską ( dla klientów którzy chcą szybko otrzymać paczkę ), odbiór w placówce ( dla tych którzy wolą mieć możliwość odbioru w dowolnym momencie ) czy też wysyłkę za pośrednictwem Poczty Polskiej ( czyli kompromis pomiędzy ceną a czasem dostawy ).

Kolejną kwestią jest sam koszt dostawy. Bardzo wielu klientów rezygnuje z finalizacji zakupów gdy poznaje realne koszty dostawy. Staraj się zatem unikać proponowania drogich usług kurierskich, gdyż w ten sposób możesz mieć praktycznie pewność, że klient nie dokona zakupu a ty zrazisz go do kolejnych transakcji w twoim sklepie. Staraj się zatem już od początku informować klientów o tym jak wygląda koszt dostawy danego produktu.

Pamiętaj również, że warto zaoferować klientom darmową opcję dostawy. Nie musisz oczywiście robić tego w przypadku wszystkich zamówień. Najlepiej ustalić próg cenowy po przekroczeniu, którego klient będzie mógł skorzystać z darmowej opcji dostawy. Tego rodzaju podejście jest bardzo pozytywnie widziane przez klientów.

Na sam koniec przypominamy, że liczy się też to jak zabezpieczone i zapakowane zostanie zamówienie klienta do wysyłki. Wysokiej jakości pudełka czy też folia bąbelkowa służąca do zabezpieczenia towaru są obecnie koniecznością, jeżeli chcemy zapewnić wysokiej jakości usług.