Jak wybrać odpowiednią komodę?

Jak wybrać odpowiednią komodę?

Dla bardzo wielu osób na hasło meblościanki przed oczami ukazują się lata dziewięćdziesiąte i ówczesny styl umeblowania mieszkań. Jednym z głównych elementów takiej meblościanki była oczywiście komoda. Co ciekawe komody stają się obecnie coraz to bardziej popularne i wracają do łask wszystkich dekoratorów wnętrz. W tym poradniku postaramy się wam więc podpowiedzieć jak wybrać odpowiednią komodę do domu.

komoda
komoda

Najczęściej zakup komody podyktowany jest nie tylko panującymi trendami ale po prostu ze względu na jej duża funkcjonalność. Komoda bowiem to mebel praktyczny i dodatkowo bardzo pojemny. Z komody można też z powodzeniem uczynić centralny punkt jakiegoś pomieszczenia. Dodatkową zaletą jest duży blat komody który można z powodzeniem wykorzystać do przeróżnych celów. Komoda to również mebel bardzo uniwersalny. Dobrze odnajdzie się zarówno w sypialni, salonie czy też pokoju dziecka.

Obecnie wszyscy producenci mają w swojej ofercie komody w różnych kształtach, rozmiarach czy też kolorach. Na rynku dostępne są zatem model w bardziej klasycznym stylu jak i takie które mogą trafić nawet do industrialnych, nowoczesnych wnętrz.

Czym zatem kierować przy wyborze komody? Po pierwsze powinniśmy określić w jakim pomieszczeniu chcemy aby stanął nasz mebel. W przypadku jeżeli chcemy kupić komodę do salonu powinniśmy postawić na taką o nieco większych rozmiarach. Sprawi to, że zyskamy bardzo użyteczny mebel który będzie stanowił centralny punkt danego pomieszczenia. Komoda do pokoju dziecięcego powinna być oczywiście gabarytowo sporo mniejsza. Dzieci mają w końcu mniejszą garderobę. Blat komody w pokoju dziecięcym można też z powodzeniem wykorzystać jako miejsce na zabawki naszej pociechy.

Wybierając natomiast komodę do sypialni powinniśmy zdecydować się na model o średniej wielkości. Będzie on bowiem w dużej ilości przypadków służył jako szafka nocna czy też miejsce do przechowywania bielizny. Nie musi być więc szczególnie duża.

Jeżeli natomiast szukamy komody do biura to najlepszym wyborem będzie model z różnego rodzaju nadstawkami wyposażony w kółka. Pozwoli to na łatwy dostęp do dokumentów oraz wprowadzi ciekawy element stylistyczny do aranżacji pomieszczenia.

Solidne, drewniane komody mają w swojej ofercie firmy takie jak Stolarnia Łobozów – https://stolarnialobzow.pl/