Jak w prosty sposób efektywnie wykończyć elewację budynku?

Jak w prosty sposób efektywnie wykończyć elewację budynku?

Jeżeli budujemy dom to nie powinniśmy się ograniczać wyłącznie do sprawienia aby był piękny w środku. Powinno nam zależeć również na tym aby okazale prezentował się zewnątrz. Jak jednak zadbać o wyjątkowy wygląd budynku tak aby nie nadwyrężyć budżetu? Jak w prosty sposób efektywnie wykończyć elewację budynku? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszej poniższej publikacji.

sztukateria elewacyjna
sztukateria elewacyjna

Jeżeli jeszcze nie znacie pojęcia sztukateria elewacyjna to śpieszymy wam wytłumaczyć iż mowa jest tu o ozdobnych elementach, które umieszcza się na elewacji w celu poprawienia jej wyglądu. Zaletą sztukaterii elewacyjnej jest jej niezwykła prostota montażu oraz fakt iż jest ona dostępna w bardzo przystępnych cenach. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż obecnie producenci oferują elementy sztukaterii w rozmaitych stylach, tak iż każdy znajdzie coś pasującego do swojego gustu. Dzięki sztukaterii zadowoleni będą zarówno zwolennicy prostych i minimalistycznych form jak i ci lubujący się niemal w barokowym przepychu.

Przykładem wykorzystania sztukaterii do zmiany wyglądu zewnętrznego domu może być na przykład użycie gzymsów. Są to ozdobne wystające listwy których zadaniem jest ochrona elewacji przed ściekającą wodą. Możemy spotkać zarówno gzymsy podparapetowe, balkonowe jak i nadokienne.

Kolejnym elementem sztukaterii który warto tutaj przytoczyć to listwy elewacyjne które okalają drzwi i okna domu. Można je też wykorzystać jako element ozdobny w dowolnym miejscu na elewacji naszego mieszkania. W zależności od tego jaki efekt pragniemy uzyskać, można postawi na proste formy lub też bardziej finezyjne kształty.

Jednak najbardziej charakterystycznym elementem sztukaterii elewacyjnej są bonie. Boniowanie to nic innego jak podziały na elewacji. Do najpopularniejszych wariantów boni elewacyjnych należą natomiast te które w całości zostały wykonane na zewnętrznej powierzchni danej ściany czy też narożnika.

Jeżeli zatem zależy wam na uzyskaniu ciekawego efektu na elewacji waszego domu to wybór sztukaterii elewacyjnej będzie strzałem w dziesiątkę. Jej elementy są niezwykle trwałe, pięknie się prezentują i dodatkowo można je zakupić w przystępnych cenach.