Istotne działania podczas samodzielnego pozycjonowania strony www

Istotne działania podczas samodzielnego pozycjonowania strony www

Najprostszą metodą aby wasza strona stała się dobrze widoczna w internecie jest inwestycja w pozycjonowanie stron. Niestety wielu przedsiębiorców na początku swojej działalności musi liczyć się z każdym groszem i inwestycja tego rodzaju jest dla nich sporym obciążeniem finansowym. Z tego też względu część z nich postanawia na własną rękę zająć się działaniami SEO. Do podstawowych działań wystarczy bowiem wiedza zdobyta z internetowych poradników lub też książek. Z myślą o takich właśnie osobach przygotowaliśmy ten artykuł w którym to dokładnie wyjaśnimy istotne działania podczas samodzielnego pozycjonowania strony www.

Istotne działania podczas samodzielnego pozycjonowania strony www
Istotne działania podczas samodzielnego pozycjonowania strony www

Pierwszym kluczowym elementem są unikalne publikacje na stronie. Jest to najbardziej istotne ze względu na to, że algorytmy wyszukiwarki Google są bardzo negatywnie nastawione do zduplikowanych treści a cenią sobie wszystko co unikalne. Dodatkowo jeżeli będziecie publikować treści które jeszcze nie pojawiły się w sieci to macie szansę na przyciągnięcie nowych użytkowników. Większość internautów jest zazwyczaj znudzona czytaniem tego samego rodzaju publikacji o jedynie nieco zmienionej strukturze. Sam artykuł to jednak nie wszystko. Aby był atrakcyjny wizualnie trzeba też dodać do niego odpowiednie zdjęcia. Aby pomóc w pozycjonowaniu całej strony upewnijcie się zatem, że dodane obrazy posiadają zawsze dodany atrybut ,,alt”.

Kolejnym istotnym elementem podczas samodzielnego pozycjonowania jest upewnienie się, że na stronie panuje odpowiednia hierarchia nagłówków. Warto zatem upewnić się, że najważniejsze treści takie jak tytuł znajdują się w nagłówkach typu H1 a te mniej istotne w podrzędnych takich jak H2, H3 itd. Aby ułatwić czytelnikom przyswajanie tekstu warto też rozdzielić jego większe fragmenty śródtytułami. Sprawi to, że całość stanie się bardziej czytelna a nam pozwoli umieścić dodatkowe słowa kluczowe w odpowiednich znacznikach H.

Na sam koniec radzimy też podczas samodzielnego pozycjonowania dbać o długość naszych tekstów na stronie. Mimo, że Google nie ujawnia tutaj dokładnych danych to na podstawie obserwacji można łatwo stwierdzić, że to te dłuższe teksty są lepiej widziane w oczach wyszukiwarki. Nie można jednak przesadzać z ich długością, gdyż te zbyt rozbudowane zwyczajnie zniechęcą klientów. Należy zatem tutaj znaleźć złoty środek.

Bardziej rozbudowane działania SEO wymagają już specjalistycznej wiedzy oraz odpowiednich narzędzi. Zatem skorzystanie z usług agencji reklamowej dla której pozycjonowanie stron internetowych jest jedną z podstawowych oferowanych usług może się okazać w końcu koniecznością, jeżeli naprawdę liczymy na wysokie pozycje w wyszukiwarce Google.