Dobry sen dla maluszka

Wybór dobrego materaca dla dziecka nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać, a złe przemyślana decyzja, może nieść za sobą wiele negatywnych obciążeń zarówno zdrowotnych, jak i psychicznych.

dziecko

Najgorszy wybór, jakiego może dokonać, rodzić to zakup kompletu łóżeczko i materac !

Zazwyczaj tego typu materace wykonane są z niskiej jakości materiałów. Dlatego nie warto iść na łatwiznę  dla swojego i dziecka komfortu dokonać rozsądnego wyboru.

Dzieci, a zwłaszcza niemowlęta o delikatnej budowie ciała, spędzają nawet kilkanaście godzin dziennie w pozycji leżącej, dlatego należy tak dobrać materace dla dzieci, aby podczas snu nie obciąża zbytnio kręgosłupa.

materac dla dzieci

Warto więc rozejrzeć się za materacem, który spełnia następujące wymagania:

– Po pierwsze atesty i certyfikaty gwarantujące nam jakość zakupionego towaru.

– Materac nie może być miękki, powinniśmy skłaniać się ku twardszym materaca poddającym się delikatnie ciałku dziecka.

– Rodzaj materiału, tu wyborów mamy wiele od kokosowych, lateksowych, sprężynowych itd. Rodzaj wypełnienia determinuję cenę materac dziecięcego.

– Pokrowiec, ułatwia utrzymanie czystości, nie oszukujmy się niemowlęta i małe dzieci brudzą, a łatwiej jest zmienić pokrowiec niż zakupić nowy materac.

– Sprawdzone sprzedawca, tak jak w przypadku każdego produktu i w przypadku materacy nie warto kupować byle gdzie i byle jak, sprawdzony sprzedawca czy producent to podstawa.

– Pamiętaj, dziecko rośnie, wybierz materac dla dziecka, który starczy na kilka lat nie na kilka miesięcy.

śpiące dziecko

W przypadku snu dziecka nie warto iść na łatwiznę, należy przemyśleć wybór materacy dla  dzieci i zrobić przemyślany zakup. Niemowlęta powinny spać nawet do 16 godzin dziennie.  Jednym z czynników mogących im w tym pomóc to odpowiednio dobrany materac. Nieprzemyślane zakupy mogą nieść za sobą konsekwencję zdrowotne, jak i finansowe.